DREPTURI SALARIALE PENTRU POLITISTII LOCALI APROBATE IN CONSILIUL LOCAL

Personalul Poliţiei Locale Giurgiu va beneficia de norma de hrană, indiferent că este vorba despre poliţişti activi de teren, personal contractual sau angajaţi din sectorul administrativ.
Astfel, cei 99 de angajaţi ai Poliţiei Locale Giurgiu , dintre care 40 de salariaţi contractuali şi funţionari publici cu cu funcţii publice generale şi 59 poliţişti locali, vor primi la salariu mai mulţi bani după ce consilierii locali au aprobat în şedinţa ordinară de miercuri, 22 aprilie 2015, alocarea normei de hrana şi pentru această categorie de personal.
Chiar dacă toţi salariaţii vor încasa lunar norma de hrană, valoarea acesteia diferă în funcţie de programul de lucru, iar sumele sunt cuprinse între 540 şi 780 de lei. Sumele aferente normelor de hrană vor fi suportate integral din bugetul local al municipalităţii.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul CONCURSUL DE CULTURA GENERALA “STII SI CASTIGI” SI-A ADJUDECAT CASTIGATORII